Ciążowe wieści w jednym kalendarzu

Czterdzieści tygodni ciąży z jednej strony mamie ciągną się w nieskończoność, z drugiej strony to idealny czas na to, by przygotować się do przyjęcia dziecka na świecie. Maluch podczas tego kluczowego okresu intensywnie rośnie. To, co dzieje się w brzuchu mamy można podglądać podczas badań USG u ginekologa lub położonej, ale także za pomocą kalendarza ciąży.

Ciąża to czas oczekiwania i pogłębiania wiedzy

Ciąża to czas oczekiwania i pogłębiania wiedzy

Poradnik dla mamy i taty

Kalendarz ciąży, to nic innego jak opis zmian, jakie zachodzą w brzuchu przyszłej mamy, tydzień po tygodniu lub miesiąc po miesiącu. To literatura ciekawa także dla przyszłego taty, który chciałby wiedzieć jak rozwija się dziecko miesiąc po miesiącu. Znajdziemy więc w kalendarzu ciąży informacje dotyczące kształtowania się narządów wewnętrznych dziecka, rozwoju jego zmysłów, kończyn, jego wielkości i ciężaru.

Przygotuj się na wszystko

Analizując kalendarz ciąży możemy przygotować się na mniej lub bardziej miłe niespodzianki, takie jak: pojawienie się mdłości czy zgagi, polepszenie samopoczucia, zwiększenie się libido, problemy z kręgosłupem czy wyczucie pierwszych ruchów dziecka. Taki zbiór informacji to także ściągawka dotycząca badań, jakie trzeba przejść w danym momencie ciąży, kiedy rozpocząć przygotowania do urządzania kącika dla malucha czy pakowania walizek do szpitala. Wiele kalendarzy sięga też okresu 42 tygodnia ciąży, ponieważ do tego momentu ciąża może trwać, chociaż jest już po terminie. Kalendarz to bardzo ciekawa lektura dla całej rodziny. Warto z niego korzystać od początku do samego końca ciąży.

Jeśli szukasz więcej informacji na ten temat, zajrzyj pod podany link. Dowiesz się czym jest kalendarz ciąży – jak rozwija się dziecko miesiąc po miesiącu i czego się spodziewać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *